Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

(0552) 345 90 90

Hidromotorlar

Bosch Rexroth markalı ürünler

Rexroth

Bosch Rexroth pistonlu ve dişli hidromotorlar.
Sauer Danfoss Markalı Ürünler

Sauer Danfoss

Sauer Danfoss pistonlu hidromotorlar, orbit motorlar.
Hema Markalı Hidrolik Ürünler

Hema

Hema dişli hidrolik pompalar, orbit motorlar.
Permco Hidrolik Ürünler

Permco

Permco dişli hidromotorlar.
Eaton Hidrolik Ürünleri

Eaton

Eaton pistonlu hidromotorlar.
Hitachi Hidrolik Ürünler

Hitachi

Hitachi pistonlu hidromotorlar.
Kawasaki Hidrolik Ürünler

Kawasaki

Kawasaki pistonlu hidromotorlar.
Volvo hidrolik ürünleri

Volvo

Volvo pistonlu hidromotorlar.
Hawe hidrolik ürünler

Hawe

Hawe pistonlu hidromotorlar.
Linde hidrolik ürünler

Linde

Linde pistonlu hidromotorlar.
Casappa hidrolik ürünler

Casappa

Casappa pistonlu ve dişli hidromotorlar.
Liebherr hidrolik ürünler

Liebherr

Liebherr pistonlu hidromotorlar.

Hidromotor (Hidrolik motor) nedir?
Hidrolik sistemlerde kullanılan basınçlı akışkanların enerjisinden dairesel hareket sağlamak amacıyla tercih edilen elemanlar hidrolik motorlar olarak isimlendirilir. Bu bağlamda hidromotorların çalışma prensibi hidrolik pompalarınkine göre ters şekildedir. Sıvının sıkıştırılamaması özelliği kullanılarak çalıştırılır. Hidromotorlar hidrolik yağa basınç uygular ve onu çalıştırmaya zorlar fakat yağ sıkışmaz ve gücün geldiği yönün tersine hareket eder. Bu özellik kullanılarak hidrolik motor modelleri oluşturulur.
Hidrolik motorlar sayesinde büyük ölçekli döndürme momentleri elde edilmektedir. Oldukça küçük hacimlerden büyük ölçekli momentler üretilebilmektedir. Hidrolik motorlar, güç gerektiren dairesel hareketler ile çalışan iş makinesi, takım tezgâhları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Hidrolik motorlar sayesinde kademesiz hız ayarı yapılmaktadır. Ayrıca, dönüş yönü değiştirilebilir ve hareket halindeyken kademesiz hız ayarı yapılabilmektedir. Hidrolik motorlar, giriş çıkışlarında basınç farkı olması sayesinde hidrolik enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürebilirler.
Yapıldığı tasarıma göre pek çok farklı tipte hidrolik motor vardır.
Pozitif deplasmanlı üretilen hidrolik motorların biçimsel ve mekanik verimleri hayli yüksektir. Sabit deplasmanlı hidrolik motorların, sitemden gelen hidrolik miktarı döndürülme hızlarıyla orantılıdır ve iç hacimlerinde değişiklik yapılamaz.
Hidrolik motorların en fazla kullanılan tipleri;

Dişli hidromotor (hidrolik motor) nedir?
Dişlilerin dönüşü esnasında hidrolik yağın yer değiştirmesi ile oluşan basınç farkıyla çalışan hidrolik motorlardır. Dişli hidromotorlar sabit deplasmanlı olarak üretilmektedir. Sakin, darbesiz çalışma ortamlarında tercih edilir ve ekonomiklerdir.

Paletli (Kanatlı) hidromotor nedir?
Kanat alanının dönüş hareketi esnasında artması ya da azalması durumunda çalışan hidrolik motorlardır. Paletli hidromotorlar değişken ve sabit deplasmanlı olarak üretilmektedir. Darbesiz çalışma ortamlarında kullanılırlar.

Pistonlu hidromotor (hidrolik motor) nedir?
Basıncın motor milinde oluşturduğu döndürme etkisi ile çalışan hidrolik motorlardır. Piston, gözlük, silindir blok, dağıtım plakası ve benzeri gibi hidrolik motor elemanlarının bir araya gelmesiyle meydana gelir. Değişken ve sabit deplasmanlı olarak üretilmektedir. İş makinelerinde en fazla kullanılan hidrolik motorlardır.
Birkaç başlık altında bilgilendirme amaçlı detaylandırmaya çalıştığımız bu ürün gruplarının yanında daha birçok Hidrolik Motor sınıfı ve ürünü mevcuttur.
En doğru Hidrolik Motoru seçebilmek, işletmenizden ve ekipmanınızdan uygun değer verimi alabilmek için uzman ekibimizle ve mühendislerimizle iletişime geçebilir, işletmenizin geliştirilmesi için her zaman bilgi alabilirsiniz.